NAPSALI O NÁS – Archiv článků

NAPSALI O NÁS – Archiv článků

NAPSALI O NÁS – Archiv článků

Naše stroje nás dostávají nejen do odborných technických časopisů. Díky projektům jako byl třeba Klikujicí autobus nebo robotická vinárna CyberDog se pomalu dostáváme i do povědomí široké veřejnosti.

JHV-ENGINEERING S.R.O.

Značka JHV-ENGINEERING je v dnešní době symbolem předního dodavatele průmyslové automatizace v duchu hesla Industry 4 .0 .

Celý článek najdete ZDE (str. 61).

DĚLÁME VĚCI JEDNODUŠE, SLOŽITĚ TO UMÍ KAŽDÝ

Zavítáte-li do areálu pardubické rodinné firmy JHV, pochopíte velmi rychle, že slova jejího zakladatele a ředitele Jaromíra Hvížďaly, použitá jako nadpis tohoto článku, rozhodně nejsou chvástavým přeháněním. Vždyť kdo se může pochlubit celostátním oceněním EY Technologický podnikatel roku a takovými referencemi, jako je vytvoření prvního robotického baru v Evropě?

Celý článek najdete ZDE (str. 38-39).

FIRMA ROKU V PARDUBICKÉM KRAJI VYRÁBÍ AUTOMATICKÉ LINKY

Pardubický výrobce jednoúčelových strojů JHV Engineering začínal zhruba před 20 lety s pěti zaměstnanci. Nyní jich má už přes 200 a vyhrál regionální kolo soutěže Vodafone Firma roku 2019 v Pardubickém kraji, kterou Hospodářské noviny vyhlašovaly letos po čtrnácté.

Celý článek najdete ZDE.

JHV SOLUTIONS: CHYBY V PRODUKCI POD KONTROLOU

Pečlivá diagnostika a znalosti našeho expertního týmu Vám pomohou maximalizovat využití Vašich zdrojů a vyrábět více a šetřit tak čas i peníze. Pro diagnostiku používáme vlastní analytický nástroj.

Celý článek najdete ZDE.

RODINNÁ FIRMA Z PARDUBIC USNADŇUJE SERVIS STROJŮ. V TOVÁRNÁCH ZAVÁDÍ I ROZŠÍŘENOU REALITU.

Trendem v průmyslu je robotizace či zavádění digitálních inovací. Pomáhají zrychlovat a zúčelňovat výrobu, a navíc nahrazovat lidské pracovníky, kterých je v případě Česka setrvalý nedostatek. Ke světovým lídrům v dodávání moderních výrobních technologií se řadí především německý Siemens nebo švédsko-švýcarský koncern ABB. Příklad firmy JHV-Engineering přitom dokazuje, že i výrobce z Česka zvládne se zmíněnými velikány držet krok.

Celý článek najdete ZDE.

DIGITALIZACE? DIGITALIZACE, ALE…

Daria Hvížďalová (JHV): Myslím, že se prosadí více, až uvidíme rostoucí počet úspěšných praktických implementací a náklady na techniku budou tlačeny dolů. Je asi pravda, že mladší ročníky mají k digitální technice obecně asi o něco blíže, ale rozhodně to neplatí plošně. Mladší management je na jedné straně otevřenější inovacím, na druhé straně však hrozí, že se ocitne v pasti takzvaných buzzwordů. I když jednoznačně převažují přínosy inovaci, občas máme pocit, že požadavek na jejich implementaci plyne jen z nutnosti vyzkoušet novou technologii, bez domyšlení celého kontextu a technického řešení. Otázkou ovšem je, zda je celý proces připraven na digitalizaci jako takovou.

Celý článek najdete ZDE.

PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA OČIMA JHV

Současný trend nedostatku zaměstnanců a zároveň zavádění vyššího stupně automatizace nás v JHV přivedl k myšlence, jak zefektivnit chod
stávajících výrobních technologií a jak našim zákazníkům usnadnit údržbu výrobních a montážních linek bez dalších nutných investic a případné
odstávky.

Celý článek najdete ZDE.

LÁSKA KE STROJŮM A BEZBŘEHÁ KREATIVITA

Vyrůstal v době, kdy v žádné naší domácnosti nechybělo základní řemeslnické nářadí a kladívko a šroubovák držel v ruce nejeden malý capart. Dnes jeho firma vyvíjí a vyrábí sofistikované automatizované a montážní linky pro přední české i zahraniční výrobce. Zakladatele a spolumajitele rodinné firmy JHV Engineering Jaromíra Hvížďaly jsme se zeptali na peripetie jeho cesty z tatínkovy domácí dílny až mezi technickou a podnikatelskou elitu.

Celý článek najdete ZDE.